Za nami już 13 imprez rowerowych, trochę biegania, a nawet duathlon i triathlon. Czyli jesteśmy prawie na półmetku sezonu.
Od kwietnia ekipa w składzie: Karol Macek, Norbert i Robert Szot, Roman Cetnarowicz oraz Marcin Przetacznik walczy w maratonach MTB czyli serii Cyklokarpaty. W przeciągu pięciu edycji 6 razy zajmowaliśmy miejsce na podium w kategoriach wiekowych, w tym dwa miejsca Karola na podium na dystansie najdłuższym, czyli Giga. Zdjęcia z zawodów MTB: WWW

Również „szosowcy” zaznaczają swoją obecność na zawodach. Podczas Klasyku Beskidzkiego Wojciech Konopka wygrał klasyfikację w powiecie gorlickim. Dwa tygodnie później zostało rozegrane Gorlickie Kryterium Kolarskie, gdzie na podium w kategorii wiekowej stanęli Arek Gubała i Marcin Potępa. W Krynicy pod koniec maja odbyły się zawody organizowane przez Rafała Majkę. Skupiliśmy się na dystansie średnim (45 km) i zgarnęliśmy drużynowo pierwsze miejsce, a także dorzuciliśmy trzy miejsca na podium indywidualnie (Marcin, Wojciech i Sebastian). Cały czas punktujemy także podczas słowackiej ligi szosowej (Vychod Road Liga). W ubiegłą niedzielę z dobrej strony pokazał się Wojciech Gubała, który zdecydował się na 50 km ucieczkę podczas zawodów w Svidnkiu. Niestety na 5 km przed metą akcja ta została skasowana przez rozpędzony peleton. Dla poprawy nastroju dziś Wojtek wystartował w ultramaratonie Piękny Zachód na dystansie 1900 km 🙂 Zdjęcia z zawodów szosowych: WWW

Nowością są „wybryki” Arka Gubały, który coraz mocniej wkręca się w triathlon. Podczas Beskid Extreme Triathlon 1/4 Iron Man zajął świetne 7 miejsce i wydaje się, że jego przygoda z triathlonem dopiero się rozkręca. Już niedługo do akcji przystąpią nasi biegacze i możemy być pewni że sypnie kilkoma dobrymi wynikami.

Wszystkie nasze wyniki z sezonu możecie sprawdzać pod tymi adresami: Rower i Bieganie.